Her finn du oversikt over og bilete av hingstane som oppnådde kårings- eller premiegrad på hingsteutstillinga 2017. Fullstendig resultatliste finn du her. Oversikt over kvar hingstane skal sjå i sommar kan du finne i hingstekatalogen. Dommarkort finn du på nettsidene til Norsk Hestesenter.

    Klasse 1A

    2. Severin
    f. 2010, 2. pr (2014)
    e. Uno u. Botten Lill
    Oppdrettar: Steinar Haugalien, Kvam
    Eigar: Tone Kvaale, Heimdal

    8,5-8-7,5-7-8
    2. premie

        1. Opdals Ask
        f. 2010, 3. pr (2014)
        e. Merinas Emil u. Rida Opdal
        Oppdrettar: Mari Vinjevoll, Ørsta
        Eigar: Mari Vinjevoll, Ørsta

        7,5-8-7-7,5-7,5,
        3. premie

             Klasse 2A

            4. Alme Baronen
            f. 2012
            e. Fjelltor u. Aarnes Lerka
            Oppdrettar: Dan-Ole Alme, Sandane
            Eigar: Even Myklebust, Ørsta og Jorunn Alme, Os

            9-8-8-8,5-8,5
            Utvida bruksprøver: 7,9 (1/5 hingstar)
            2. premie, I kval

                  5. Sølrei
                  f. 2012
                  e. Reimar u. Engja Sølja
                  Oppdrettar: Terje Jørgensen
                  Eigar: Hege Næss

                  7,5-8-8-7-7,5
                  Utvida bruksprøver: 7,7 (3/5 hingstar)
                  3. premie

                      8. Tord Dorteson
                      f. 2013
                      e. Ninjar u. Dorte Svidal
                      Oppdrettar: Olav Støylen, Vassenden
                      Eigar: Svein Erik Hafstad og Elisabeth J. Røst, Førde

                      8-8-7-7-7,5
                      Utvida bruksprøver: 7,8 (2/5 hingstar)
                      3. premie

                          Klasse 2B

                          9. Gorm Vårby
                          f. 2013
                          e. Optimist Halsnæs u. Johanne Vårby
                          Oppdrettar: Danmark
                          Eigar: Hanne Jørstad Svensgard, Lora

                          7,5-7,5-8-7,5-7,5
                          Køyreprøve: 43 poeng
                          Kåra

                              Klasse 3

                              14 Birkelid Tullen
                              f. 2014
                              e. Kornvin Freidig u. Birkelid Tulla
                              Oppdrettar: Vidar Heggheim, Naustdal
                              Eigar: Vidar Heggheim, Naustdal

                              9-9-8-8,5-9
                              Køyreprøve: 45 poeng – beste køyreprøve
                              Kåra, I kval
                              Dagens hest

                                    16. Birkelid Nimo
                                    f. 2014
                                    e. Ninjar u. Birkely Monja
                                    Oppdrettar: Vidar Heggheim, Naustdal
                                    Eigar: Vidar Heggheim, Naustdal

                                    8,5-9-8-8,5-8,5
                                    Køyreprøve: 35,5 p
                                    Kåra, II kval

                                        12. Heggnes Balder
                                        f. 2014
                                        e. Fløgstad Odin u. Heggnes Tuna
                                        Oppdrettar: Kjell Taklo, Vassenden
                                        Eigar: Kjell Taklo, Vassenden

                                        8,5-7,5-7,5-8,5-8
                                        Køyreprøve: 42 poeng
                                        Kåra, III kval

                                            15. Herlig
                                            f. 2014
                                            e. Kornvin Freidig u. Herborg
                                            Oppdrettar: Silje Kvalvik, Nordfjordeid
                                            Eigar: Miriam Hoddevik, Nordfjordeid

                                            8,5-8-7-7,5-8
                                            Køyreprøve: 38,5 p
                                            Kåra, IV kval

                                                11. Hodne Lunar
                                                f. 2014
                                                e. Augustus Solberg u. Hodnelin
                                                Oppdrettar: Bente Gudmestad, Rennesøy
                                                Eigar: Bente Gudmestad, Rennesøy

                                                8-8-7,5-8,5-8
                                                Køyreprøve: 35,5 p
                                                Kåra, V kval

                                                    19. Blikra Admiral Doffen
                                                    f. 2014
                                                    e. Reimar u. Sannheims Blakka
                                                    Oppdrettar: Gurine Blikra, Ølen
                                                    Eigar: Svein Erik Hafstad og Elisabeth Røst, Førde

                                                    7,5-8-7-7,5-7,5
                                                    Køyreprøve: 40 p
                                                    Kåra

                                                       

                                                       

                                                      Share This