Det flotte og historiske Brudavolltunet skapte ei fin ramme rundt utstillinga arrangert av Ørsta og Volda fjordhestlag 27. august. 23 hestar møtte, av desse var 15 fjordhest. Dommarar var Nils Ivar Dolvik og Arne Eide.

Klasse 4

5. Hjelle Silja
e. Fjordbækken’s Sidan u. Fjellmøy
Eigar og oppdrettar: Knut Rasmus Hjelle
9-8-8-8-8
2. premie, I kval

    7. Sisara
    e. Sofin u. Tolia
    Eigar og oppdrettar: Kristin Riise
    8-7-8-8-8
    2. premie, II kval

      4. Brekke Sol
      e. Solli Gråen u. Hjelle Terna
      Eigar og oppdrettar: Anita Mari Brekke
      8-7,5-7-7-7
      3. premie

        Klasse 5

        6. Nerheima
        e. Hermanto u. Gjerde Grynet
        Oppdrettar: Simona Myrbø
        Eigar: Alice Seterbakken
        7-7-8-7-7
        3. premie

          9. Høgkronelvira
          e. Elvar u. Herjublakka
          Oppdrettar: Gudmund Vatn og Gudrun Skjevling
          Eigar: Ingvild Rydjord Hansen
          7-7,5-8-8-7,5
          3. premie

            10. Reita Sol
            e. Fjordbækken’s Sidan u. Marte
            Eigar og oppdrettar: Henning Brautaset
            8,5-8-6,5-7-7
            3. premie

              Klasse 6

              12. Tyris Fryd
              e. Fjelltor u. Kamillas Tyri
              Eigar og opprettar: Kamilla og Kristine Myklebust
              9-9-7,5-8-8,5
              2. premie I kval

                13. Raustad Frøya
                e. Fjelltor u. Raustad Samuela
                Eigar og oppdrettar: Maria Nikkinen Rørstad
                8-8-7-8,5-8
                2. premie II kval

                  14. Letuns Natalie
                  e. Fløgstad Odin u. Grålind
                  Oppdrettar: Kari Anne Indrebø
                  Eigar: Marit Bjørdalsbakke Skaar
                  8-7-7-7-7
                  3. premie

                    16. Kvalsviks Lilja
                    e. Merinas Emil u. Erikstad Lilja
                    Eigar og oppdrettar: Natalie Kvalsvik
                    7,5-7-8-7,5-7,5
                    3. premie

                      17. Åsa Mella
                      e. Reimar u. Myras Molina
                      Oppdrettar: Jorun Kollhus
                      Eigar: Odd Ivar Røhmesmo og Anne-Lise Larsen
                      7-7-7-7-7
                      3. premie

                        Klasse 7

                        20. Lille Emma
                        e. Fløgstad Odin u. Lille Lise
                        Oppdrettar: Magne Sæthre
                        Eigar: Even Myklebust
                        10-9-8,5-9,5-9
                        2. premie I kval
                        Beste køyreprøve
                        Dagens hest

                          19. Kaisas Dina
                          e. Fløgstad Odin u. Sollikaisa
                          Oppdrettar: Ole Petter Myklebust og Sylvi Helen Steinnes
                          Eigar: Even og Emma Elise Myklebust
                          9-9-7-7,5-8
                          2. premie II kval

                            Klasse 8

                            21. Katinas Odin
                            e. Hermanto u. Katina
                            Oppdrettar: Kamilla og Kristine Myklebust
                            Eigar: Camilla Strand Ringstad
                            Ikkje ferdig bedømt på grunn av haltheit, 0. premie

                              Hingstar 1 år

                              23. SD Bråkjekk
                              e. Kuling u. Siljas Laura
                              Eigar og oppdrettar: Stall Sundedalen
                              7-7-7-8-7, sløyfe

                                Share This