Mesterskap for fjordhest

Informasjonsside for Norsk, Nordisk og Europeisk Mesterskap for fjordhest

BUF-vinnere gjennom tidene:

Resultat Hest Far – Mor Oppdretter

2019

BUF 4 Gull Sires Leander Lille Ulrik – Bjellands Lena Karoline Sire
BUF 4 Sølv Lyheims Faust Kneist – Siri Hero Lucinda B. Reksten
BUF 4 Bronse Ingo Godthaab Trollfin – Eskærs Thit Fra Danmark
BUF 5 Gull Vereide Tulla Rønning Gubben – Vereide Terna Hans-Petter Vereide
BUF 5 Sølv Blåtopps Lilja Ninjar – Lana Skovå Annike Mikkelsen
BUF 5 Bronse Birkelid Nimo Ninjar – Birkely Monja Vidar & Jorunn Heggheim
BUF 6 Gull Mykle Sølja Søljo – Løkling Ninrosa Jan Even Myklebust
BUF 6 Sølv Bråtens Bråfin Fløgstad Odin – Bråtens Trollmina Marit S. Kristiansen & Reinert Skumsnes
BUF 6 Bronse Espe Helten Merinas Emil – Aarnesblakka Asle Espe

2018

BUF 4 Gull Blåtopps Lilja Ninjar – Lana Skovå Annike Mikkelsen
BUF 4 Sølv Mys Tingeling Ninjar – Bakkens My Line Forberg
BUF 4 Bronse Lykkes Saga Myklemann – Lykkejuni Nordskog Jannicke E. Steen & Joar S. Sangolt
BUF 5 Gull Jakobgardens Gnist Kneist – Jakobgardens Villros  Anette Alnes
BUF 5 Sølv Mykle Sølja Søljo – Løkling Ninrosa Jan Even Myklebust
BUF 5 Bronse Tangen Silja Myromsliens Askeladden – Heirums Sylvia Jens Tangen
BUF 6 Gull Kapstads Herika Kuling – Heggline Annette Kapstad
BUF 6 Sølv Blåtopps Aria Torsetblakken – Myrstads Amadea Annike Mikkelsen
BUF 6 Bronse Olivia Greven – Magedutti Selmer Nordbustad

2017

BUF 4 Gull Fjell Kongen Fjelltor – Lille Lise Magne Sæthre
BUF 4 Sølv Espe Helten Merinas Emil – Aarnesblakka Asle Espe
BUF 4 Bronse Tangen Silja Myromsliens Askeladden – Heirums Sylvia Jens Tangen
BUF 5 Gull Blåtopps Aria Torsetblakken – Myrstads Amadea Annike Mikkelsen
BUF 5 Sølv Von Tor Torsetblakken – Mette Fra Skårhaug Fam. Jostein Vonheim
BUF 5 Bronse Solsidens Lilje Eikåsen Gullfaks – Kvitelin Kristin Vinsrygg
BUF 6 Gull Åsa Vilja Rossmann – Myras Molina Jorun Kollhus
BUF 6 Sølv Maja Smedsmo Sivert – Rudsmo Malin Fay Tuverud
BUF 6 Bronse Frøken Frøydis Fjelltor – Solstad Frøya Even & Lisbeth Mo Myklebust

2016

BUF 4 Gull Nesviks Liana Prins Eikås – Husvegline Stian Nesvik
BUF 4 Sølv Von Tor Torsetblakken – Mette Fra Skårhaug Fam. Jostein Vonheim
BUF 4 Bronse Blåtopps Aria Torsetblakken – Myrstads Amadea Annike Mikkelsen
BUF 5 Gull Severin Uno – Botten Lill Steinar & Anne Kari Haugalien
BUF 5 Sølv Maysas Varg Veum Heino – Anne Mona Inger Grønntun
BUF 5 Bronse Åsa Vilja Rossmann – Myras Molina Jorun Kollhus
BUF 6 Gull Torset Daysy Ronnjo – Mykla Stine  Helge Heggheim
BUF 6 Sølv Nesviks Lano Selmer Frederikson – Lana Skovå Annike Mikkelsen
BUF 6 Bronse Hauglands Helmik Solli Gråen – Øybrisa Silje Iren Haugland

2015

BUF 4 Gull Kapstads Herika Kuling – Heggline Annette Kapstad
BUF 4 Sølv Severin Uno – Botten Lill Steinar & Anne Kari Haugalien
BUF 4 Bronse Solli Rhea Solli Gråen – Solli Juni Trond Løfaldli
BUF 5 Gull Yr Terneprins- Selma Ros Åse H. Ravndal & Anne Grete Skjæveland
BUF 5 Sølv Nesviks Lano Selmer Frederikson – Lana Skovå Annike Mikkelsen
BUF 5 Bronse Lyheims Stjerneskudd Enar – Siri Hero Lucinda Bjørnset Reksten
BUF 6 Gull Smedsmos Major Ronnjo – Smedsmos Maja Johannes Smedsmo & Siv Irene Øyen
BUF 6 Sølv Skogheims Linnea Solli Gråen – Savanna Roald Skogland
BUF 6 Bronse Ikke nok deltagere

2014

BUF 4 Gull Asak Svoras Isak – Askongen Tormod og Agnethe Gunderstuen
BUF 4 Sølv Kornvin Tulla Terneprins – Kornvin Tora Olav Botnevik
BUF 4 Bronse Nesviks Lano Selmer Frederikson – Lana Skovå Annike Mikkelsen
BUF 5 Gull Smedsmos Major Ronnjo – Smedsmos Maja Johannes Smedsmo & Siv Irene Øyen
BUF 5 Sølv Flatbys Eline Elvar – Norilpila Hilde Dreyer Fladby & Anni Dreyer Fladby
BUF 5 Bronse Ekrå Tina Myklemann – Rødsås Siv Thomas Vedå Skår
BUF 6 Gull Li Per Perakrossen – Lindine Roar Heimlid
BUF 6 Sølv Fønix Frederik Skovå – Husvegline Stian Nesvik
BUF 6 Bronse Ikke nok deltagere

2013

BUF 4 Gull Ikke nok deltagere
BUF 4 Sølv Ikke nok deltagere
BUF 4 Bronse Ikke nok deltagere
BUF 5 Gull Arn Torsetblakken – Gine fra Helgås Jan Birger Horstad
BUF 5 Sølv Li Per Perakrossen – Lindine Roar Heimlid
BUF 5 Bronse Fønix Frederik Skovå – Husvegline Stian Nesvik
BUF 6 Gull Bakkens Tord Torsetblakken – Bø Marja Nina Erichsen
BUF 6 Sølv Råds Gråa Solli Gråen – Råds terna Gabriel Raad
BUF 6 Bronse Solsidens Alar Aser – Rødina Kristin Vinsrygg

2012

BUF 4 Gull Leirdals Birk Stasvikens Sylvfaks – Rådsduva Dag Kristian Leirdal & Kristin Lerud
BUF 4 Sølv Skraarud Gråen Leirdals Odin – Vesle Lisa Rigmor Nilsen
BUF 4 Bronse Greven Åsedølen – Daysy Jonas Vevle
BUF 5 Gull Torsheims Kira Haukaren – Fjærlands Nina Borgvald Standnes
BUF 5 Sølv Solsidens Alar Aser – Rødina Kristin Vinsrygg
BUF 5 Bronse Bakkens Tord Torsetblakken – Bø Marja Nina Erichsen
BUF 6 Gull Flemming Sofin – Aarnesblakka Asle Espe
BUF 6 Sølv Kuling Dalargutt – Selma Ros Åse H. Ravndal & Anne Grete Skjæveland
BUF 6 Bronse Balder Berger Leirdals Odin – Silje Berger Karin Glosli

2011

BUF 4 Gull Torsheims Kira Haukaren – Fjærlands Nina Borgvald Standnes
BUF 4 Sølv Solsidens Alar Aser – Rødina Kristin Vinsrygg
BUF 4 Bronse Lyheims Lindy Solli Gråen – Siri hero Lucinda Bjørnset Reksten
BUF 5 Gull Flemming Sofin – Aarnesblakka Asle Espe
BUF 5 Sølv Kuling Dalargutt – Selma Ros Åse H. Ravndal & Anne Grete Skjæveland
BUF 5 Bronse Krogs Embla Ask – Silke Helga Erling Krok
BUF 6 Gull Merinas Emil Knapstadprinsen – Merina Karin Kleppe & Eivind Skåden
BUF 6 Sølv Heiden Frederikson Frederik Skovå – Heidi Bakken Oddvard Rosland
BUF 6 Bronse Erling Rabalder Krogs Balder – Daysy Erling Rabalder

2010

BUF 4 Gull Flemming Sofin – Aarnesblakka Asle Espe
BUF 4 Sølv May Evita Eikåsen Gullfaks – Mai Evelyn Sigmund Nesvik
BUF 4 Bronse Leopold Rudsmo Råssar – Kirstiva Å.U.Alver & Liv Unneland
BUF 5 Gull Merinas Emil Knapstadprinsen – Merina Karin Kleppe & Eivind Skåden
BUF 5 Sølv Navara Solberg Krogs Balder – Wilma Solberg A. Solberg & Jofred Solberg
BUF 5 Bronse Bakkens Fabius Frederik Skovå – Bø Marja Nina Erichsen
BUF 6 Gull Bens Prinsesse Enar – Røde Embla Benedikte Mercedes Zeiner
BUF 6 Sølv Borgegutten Lyngheims Grane – Junidokka Marianne Granli
BUF 6 Bronse Ikke nok deltagere

2009

BUF 4 Gull Siljas Laura Lunnar – Hagesilja Karin R. & Jan Inge E. Sunde
BUF 4 Sølv Seles Freddi Frederik Skovå – Nyvolls Dokka Tore Sæland
BUF 4 Bronse Heiden Frederikson Frederik Skovå – Heidi Bakken Oddvard Rosland
BUF 5 Gull Sæthres Lone Fjølestaen – Lene Magne Sæthre
BUF 5 Sølv Borgegutten Lyngheims Grane – Junidokka Marianne Granli
BUF 5 Bronse Ustumos Blåmann Kviablakken – Sølvelin fra Hem Jon J. Eimhjellen
BUF 6 Gull Myrstads Amadea Amadeus – Sonja Dagmund Førde
BUF 6 Sølv Bakkens Mali Kim Hero – Bø Marja Nina Erichsen
BUF 6 Bronse Vesleljosen Ljosprins – Veslesilja Jon Hagen

2008 (Prøve-BUF, var ikke statutter ennå)

BUF 4 Gull Hole Pontus Stas Råden – Reisa Jostein Vassbotn
BUF 5 Gull Timegråen Aser – Fagermøy Torulv Time
BUF 6 Gull Mel Jalnason Gårdens Tico – Jalna Meltunet Barne- Og Ungdomsheim